W świecie elit artystycznych II Rzeczypospolitej

W  środę, 23 maja, odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Rozmowa poświęcona była publikacji Sławomira Kopera „Życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej”, na której kartach autor przedstawił barwne biografie artystów okresu międzywojennego, takich jak: Tadeusz Boy- Żeleński, Bruno Schulz, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Zofia Stryjeńska, Witkacy, Hanka Ordonówna, czy bliski sercom kryniczan Jan Kiepura. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem przyjęli książkę, przenoszącą w świat pięknej , wysublimowanej sztuki i wybitnych artystów, których życie, pomimo olśniewających, często międzynarodowych karier i  sukcesów, nie było wolne od skandali i dramatów. Mimo, że twórcy, o których pisze Koper są postaciami znanymi, czytelnicy odnaleźli w książce zaskakujące wątki i zdarzenia, które pozwoliły  im jeszcze pełniej spojrzeć na niezwykłe biografie ludzi tworzących międzywojenną kulturę i sztukę.